ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ, ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ & ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ: ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ, ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

30.01.2015

Για την πρόσκληση σε κανονικό μέγεθος πατήστε εδώ.

Το Γυμνάσιο και ΓΕΛ Αμφίκλειας τη παρασκευή 30 Ιανουαρίου 2015 μετά το εκκλησιασμό εκπαιδευτικών και μαθητών έκανε εκδήλωση στο Παπακώστιο Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας με θέμα "Το μήνυμα των τριών Ιεραρχών και η εποχή μας". Την εκδήλωση προλόγισε η μαθήτρια της Α Λυκείου Σκλαβούνου Εριέτα κάνοντας αναφορά στο ιστορικό της καθιέρωσης της γιορτής. Στη συνέχεια προβλήθηκε βίντεο το οποίο δημιούργησε η κ Βοϊβόντα Θεοδώρα εκπαιδευτικός του Γυμνασίου Αμφικλειας με εικόνες των Τριών Ιεραρχών.Ακολούθησε ομιλία από την κ. Μπέσιου Ελένη Διευθύντρια του Γυμνασίου Αμφίκλειας υποστηριζόμενη από διαφάνειες της κ. Βοϊβόντα.

Φωτογραφίες κ. Μπαθρά Παύλου Προέδρου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Αμφίκλειας και του Κ. Καλπύρη Δημήτρη.

Φωτογραφίες