ΑΘΛΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές του Γυμνασίου  και Γενικού Λυκείου Αμφίκλειας που έλαβαν μέρος και διακρίθηκαν στους Σχολικούς Αγώνες Κλασικού Αθλητισμού στη Λαμία στις 2-4-2014 καθώς και στον κ. Πόρρο Αντώνιο καθηγητή Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας.

Ιδιαίτερα θα πρέπει να συγχαρούμε από το Γυμνάσιο: την Μπουραζάνη Αικατερίνη της Α τάξης 2η νικήτρια στο αγώνισμα των 1000 μ. κοριτσιών, και τον Κατσαρό Κων/νο της Γ΄Τάξης 2ο νικητή στο αγώνισμα των 80 μ.αγοριών.

Διακρίθηκαν οι: Πανουργιάς Ιωάννης, Κατσαρός Ιωάννης, Γούλατης Παναγιώτης, Ζιάκος Δημήτριος και Σπετιμίρι Αλέξανδρος.

Από το ΓΕΛ: τη Θεοδώρου Αικατερίνη μαθήτρια της Α΄ τάξης 1η νικήτρια στο αγώνισμα των 3.000 μ. την Κόλας Αρίλντα μαθήτρια της Α΄ τάξης 2η νικήτρια στο αγώνισμα των 1.500 μ. κοριτσιών τον Μπαλωμένο Γεώργιο μαθητή της Α΄ τάξης 2ο νικητή στο αγώνισμα των 1.500 μ. αγοριών.

Τους ευχόμαστε  καλή πρόοδο και το μέλλον τους να είναι γεμάτο από επιτυχίες.

Μπέσιου Ελένη

Διευθύντρια Γυμνασίου Αμφίκλειας