Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Βασιλόπιτας

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 24 Ιανουαρίου 2013 η καθιερωμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο Γυμνάσιο Αμφίκλειας. Η διοργάνωση έγινε και φέτος με την πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων του σχολείου, και με τη συμμετοχή των εκπαιδευτικών, των μαθητών και του λοιπού προσωπικού της σχολικής μονάδας.
Ο πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και η διευθύντρια του σχολείου, ευχήθηκαν σε καθηγητές και μαθητές καλή χρονιά και πολλές επιτυχίες για το σχολείο τους.
Η πίτα κόπηκε στο προαύλιο του Σχολείου μας από τα μέλη της διοίκησης του Συλλόγου Γονέων. Ο τυχερός μαθητής κάθε τμήματος είχε ένα συμβολικό δώρο από το σύλλογο Γονέων.