Γυμνάσιο Αμφίκλειας
Αρχική

Το σχολείο μας πιστοποιήθηκε με το χάλκινο μετάλλιο, για ασφαλή χρήση του διαδικτύου από το eSafety Label.

Καλώς ήλθατε στο διαδικτυακό τόπο του Γυμνασίου Αμφίκλειας.

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ 3Χ3

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

Συμμετοχή ΦΔΕΔΠ στην Εθελοντική Δράση ''Let's Do It Greece 2017''

ΣΥΜΒΑΣΗ ΤΡΙΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΣΕΛ.1 - ΣΕΛ.2

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΟΡΤΗΣ

ΔΩΡΕΑ ΓΛΥΠΤΟΥ

ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΕΡΓΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΓΛΥΠΤΟΥ

ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΒΙΒΛΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΑ 2017

Αποτελέσματα επιτροπής αξιολόγησης προσφορών για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη του Γυμνασίου Αμφίκλειας στη Θεσσαλονίκη

Για την πραγματοποίηση τριήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης της Γ΄ τάξεως  του Γυμνασίου Αμφίκλειας

που θα πραγματοποιηθεί στη Θεσσαλονίκη από 30-03-2017 έως 01-04-2017, το σχολείο μας δέχτηκε τις εξής προσφορές:

CONNECTION TRAVEL                                     169 € ανά άτομο

KARANASIOS TRAVEL                                     150 € ανά άτομο

TRAVEL PLUS                                                 128 € ανά άτομο

Μετά το άνοιγμα των προσφορών από την αρμόδια επιτροπή, αξιολογήθηκαν οι προσφορές με πλήρη δικαιολογητικά

και τον έλεγχο που προβλέπεται από τις σχετικές διατάξεις. Με βάση τα κριτήρια της προκήρυξης,

επιλέχθηκε η προσφορά του ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ TRAVEL PLUS, επειδή είναι η πιο

συμφέρουσα από οικονομικής απόψεως και καλύπτει όλα τα ζητούμενα της προκηρύξεως με βάση την νομοθεσία.

Αμφίκλεια, 08-03-2017

Η  Διευθύντρια

Μπέσιου Ελένη

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ

''Επιστήμονας του Κασίνι για μια μέρα''

(Cassini-Scientist for a day Essay)

Σας ευχόμαστε καλή περιήγηση!

ΩΡΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ:

"ΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΑΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΥΤΑΞΙΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑΤΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 19ου ΑΙΩΝΑ"

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΗ ΦΘΙΩΤΙΔΑ

"ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΑΜΑΥΡΟΣ"

Πρόσκληση - Πρόγραμμα

Μια όαση κυριολεκτικά, μέσα στην γενικότερη πευματικοοικονομική ξηρασία των καιρών μας, αλλά και αφορμή για αναδίφηση ιστορικών στοιχείων σχετικών με το κορυφαίο πάντα θέμα της παιδείας, ήταν η σημερινή [15.11.2015] εκδήλωση στην Αμφίκλεια. Την μεστή περιεχομένου, με μεγάλη συμμετοχή και καλά οργανωμένη εκδήλωση, τίμησαν επί πλέον με την παρουσία τους Κοινοβουλευτικοί και Αυτοδιοικητικοί εκπρόσωποι αλλά και η εκπαιδευτική ηγεσία της Περιφέρειας. Ταυτόχρονα η ενεργή και δημιουργική συμμετοχή της τοπικής εκπαιδευτικής κοινότητας, δείχνει την συνέχεια αλλά και την ένταση  των προσπαθειών της με στόχο πάντα την παροχή ποιοτικής και ουσιαστικής παιδείας. Η στήριξη του Δήμου αυτονόητη.

Εκδήλωση κόσμημα η σημερινή, αφιερωμένη στο έργο του Α. Ευταξία, προστέθηκε στην συλλογή παρόμοιων εκδηλώσεων της Αμφίκλειας και αποτελεί εχέγγυο για εξαιρετική συνέχεια.

Παράλληλα, στις γειτονικές Τοπικές Κοινότητες Τιθορέας (Βελίτσας) και Μπράλου, πραγματοποιήθηκαν οι προγραμματισμένες γιορτές Τσίπουρου, καθιστώντας την ευρύτερη περιοχή ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα και από πλευράς πνεύματος αλλά και οινοπνεύματος.

Δ.Ι.Καλπύρης

Φωτογραφικό Υλικό από το ανακαινισμένο Σχολικό κτήριο

Διαχειριστής ιστοσελίδας: Γρανιτσιώτης Αθανάσιος, εκπαιδευτικός ΠΕ 19

Με την υποστήριξη του Joomla!. Designed by: ThemZa Free Joomla Templates. Valid XHTML and CSS.